Самореалізація Сахаджа Йога відрізняється від інших видів йоги тим, що вона починається із Самореалізації

Шрі Матаджі Метою практично всіх духовних вчень і технік йоги є - пробудження внутрішньої енергії Кундаліні. У давнину цього високого стану могли досягти лиш одиниці. Однак сьогодні, завдяки методові Самореалізації, який розробила засновниця Сахаджа Йоги Шрі Матаджі, здобути це пробудження стало набагато легше і сам процес може відбуватися на масовому рівні.

Самореалізація - це пробудження Кундаліні через центральний канал, що пронизує шість чакр над крижовою кісткою та виходить на маківці (ділянка тім’я), як ніжний «фонтан» прохолоди. Саме слово фонтанель означає «маленький фонтан», що ще раз демонструє стародавні знання про явище Самореалізації.

Це “внутрішнє” пробудження людини називається багатьма назвами: Самореалізація, друге народження, просвітлення, звільнення, мокша, саторі.

Ці знання давні, але тривалий час вони були доступні лиш небагатьом людям, зберігалися в таємниці й передавалися лише від гуру до учня. У наш час завдяки Сахаджа («спонтанній») Йозі («союз») цей досвід став легким і доступним кожному вперше в історії людської духовності.

Самореалізація дозволяє усвідомити власний Дух, який живе в серці кожної людини. Його ще називають «Божою іскрою».

В результаті пробудження енергії Кундаліні можна відчути прохолодний вітрець на долонях та на голові в області тім’я. При цьому встановлюється Йога (зв’язок) із Всепроникливою Енергією Божественної Любові, яка створила увесь Світ і править усіма живими процесами на Землі.

Основне призначення Самореалізації – це можливість духовної трансформації особистості, пізнання універсальних законів Усесвіту. Адже, увесь Світ – це єдина система, якою править Абсолютний Розум. Людина є невід’ємною частинкою цієї системи. Знання цих законів дозволяє змінювати на краще власне життя та життя інших людей.

За словами самої Шрі Матаджі, «Самореалізація — це перша зустріч з Реальністю». "Кундаліні "лікує" вас, вона покращує вас, вона дарує вам усе блаженство. Вона забирає вас від турбот більш грубого рівня", — каже Шрі Матаджі.

Прояв енергії Кундаліні називається вібраціями, що є приблизним перекладом санскритського терміну “Чайтанья”. За словами Шрі Матаджі, "Чайтанья (вібрації) — це інтегрована сила вашого фізіологічного, ментального, емоційного та релігійного “я”".

Кожна людина може відчути ці вібрації на долонях своїх рук, адже на них є проєкції наших чакр. Розвиваючи своє вібраційне усвідомлення, людина поступово може набувати здатності діагностувати свій стан і за допомогою різноманітних технік та медитації за методикою Сахаджа Йоги зрівноважити себе й підтримувати своє ментальне та фізичне здоров’я.

Дізнатися більше про заняття Сахаджа Йоги.