“Духовне зростання є ціль вашого життя, а його вдосконалення - це ваша робота”, - Шрі Матаджі

"Кундал" в перекладі з санскриту означає “скручений кільцем”. Енергія Кундаліні міститься в основі нашого хребта, в трикутній крижовій кістці, скрученій в три з половиною оберти. Цю трикутну кістку стародавні греки називали “сакрум” (у перекладі з давньогрецької - "священна").

У ній міститься енергія Чистого бажання людини, яка єднає її з Божественним. Коли енергія Кундаліні пробуджується і людина дістає Самореалізацію (просвітлення), розпочинається новий життєвий процес, який спонукає до духовного сходження. Енергія Кундаліні при цьому підтримує фізичний, психічний, емоційний і духовний стан людини.

Кундаліні є особистою “материнською” енергією кожної людини. Вона подібна до сполучного кабеля, як у будь-якому блоці електричної апаратури, що з'єднує ту з джерелом живлення. Коли енергія Кундаліні пробужується вперше, вона, під'єднує нас до всепроникливої енергії Божественної Любові, Святого Духа, Космосу тощо. Так ми одержуємо свою Самореалізацію.

Пробудившись, енергія Кундаліні наповнює нашу тонку систему і спонтанно доводить нас до стану медитації, зрівноважуючи та нормалізуючи роботу всіх центрів та енергетичних каналів. Ми можемо відчути стан емоційної рівноваги, усунути причини багатьох захворювань і поступово встановити умиротворення, радість і гармонію всередині себе та зовні.

“Якщо ваша внутрішня рівновага порушена, Кундаліні поверне їй в нормальний стан”, - Шрі Матаджі

Про Кундаліні з різних джерел

Живий процес пробудження енергії Кундаліні був дуже чітко описаний в індійських священних писаннях ще в найдавніші часи. Так, Упанішади (написані мовою санскрит у період з VII—III ст. до н. е. до XIV—XV ст. н. е.) розкрили знання про пробудження Кундаліні та духовне зростання. Втім, про неї так само мовиться й в писаннях інших народів.

У Біблії її названо деревом життя і відображенням Святого Духа. Там мовиться: "Я з'явлюся вам у подобі язиків полум'я". Коли Кундаліні піднімається, вона проходить через різні центри, що скидаються на язики полум'я.

У Корані Мухамед говорив про “Рух” - дихання Аллаха. В “Дао де цзин” первозданна енергія описується як енергія Матері. Лао-Цзи описував Кундаліні як Дух долини (центральний енергетичний канал у тонкій системі людини).

Кундаліні у Трипільскій культурі

Символи Кундаліні так само можна знайти в різних культурних традиціях. У Трипільській культурі (здобула найбільшого розквіту між 5500 та 2750 роками до н. е. на теренах України, Молдови й Румунії) Кундаліні зображувалась на речах побуту як спіраль.

Енергія Кундаліні на Трипільській скульптурі жінки

Енергія Кундаліні на трипільському посуді. Майстриня - Смолякова Людмила

Трипільський посуд. Майстриня - Лаврухіна Тетяна