Питання та відповіді

Я чув про багато видів медитації. Чим від них відрізняється медитація за методом Сахаджа Йоги?

Що робить медитацію Сахаджа Йоги унікальною? Те, що частиною її є пробудження внутрішньої енергії, яка є всередині кожної людини, - енергії Кундаліні. Так наша власна енергія об’єднується з Силою, яка пронизує все кругом нас. Крім того, мета медитації за методикою Сахаджа Йоги полягає в досягненні стану усвідомлення без думок. У цьому стані людина цілком усвідомлює те, що відбувається навкруги, але без небажаної “балаканини” розуму. Інші практики медитації можуть мати дещо інші цілі, наприклад, “спостерігання” за наповненням думок або зосередження на заспокійливому образі.

Як я дізнаюся, коли досягну стану усвідомлення без думок? Як це відчути?

Усвідомлення без думок - це специфічний стан свідомості, при якому людина повністю усвідомлює, що відбувається навкруг, але не має при цьому невідчепних думок чи реакцій. Це відбувається під час практики медитації за методикою Сахаджа Йоги. Дехто описує цей стан як стан спокою, умиротворення розуму або очищення. Дехто відчуває це як зв’язок з найвищим «Я» або Абсолютом чи Богом. Багато хто розповідає про почування поза часом або почування нерухомости, мов те озеро без брижів. Лучається, людина може спонтанно увійти в стан усвідомлення без думок навіть у ті моменти, коли коло чогось порається в буденному житті. Наприклад, під час прогулянки на природі, їзди на велосипеді абощо.

Скільки часу потрібно для того, щоб я почав відчувати ефект від медитації?

Позитивні зміни починають відбуватися всередині нас, як тільки прокидається енергія Кундаліні, - як ведеться, під час першого досвіду медитації за методикою Сахаджа Йоги. Деякі люди відчувають ефект одразу, для інших - потрібен час. Це залежить від стану наших чакр. Навіть якщо ви не чуєте миттєвого ефекту, будьте певні, ця жива енергія Кундаліні працює всередині вас, щоб живити й зрівноважувати вашу енергію щоразу, коли ви медитуєте. Зі щоденною практикою медитації ви поступово відчуєте, що її процес покращується й настають сприятливі зміни.

Чи безпечно займатися Сахаджа Йогою?

Медитація за методикою Сахаджа Йоги цілком безпечна й немає ніяких побічних ефектів. Пробудження енергії Кундаліні всередині нас є спонтанне і природне явище. Ефект цього пробудження та медитативний стан, що воно його дає, звичайно можна описати як почування умиротворення, радості, звільнення/очищення.

Як я можу збільшити користь від медитації за методикою Сахаджа Йоги?

Найкращий спосіб дістати користь — виділити час для щоденної медитації вдома. Без щоденної практики ви не зможете повністю реалізувати потенціал своєї особистости. Коли-не-коли медитація спомагає тимчасово зменшити стрес, що, безсумнівно, корисно, але глибинний результат відбувається поступово, з плином часу за умови тривалої практики. Ми рекомендуємо медитувати кожного дня: вранці (після пробудження) та ввечері (перед сном), але можна розпочати бодай з однієї сесії медитації на день. Спочатку може бути трохи складно, але постарайтеся ввести регулярну медитацію у ваше життя. Заведено вважати, що для формування нової звички нам знадобиться 21 день. І тоді все буде легко й природньо.

Чи схожа медитація за методикою Сахаджа Йоги на “майндфулнес”?

Хоча “майндфулнес” може бути корисним інструментом оздоровлювати й розслабляти людину, ця методика відрізняється від медитації. Завдяки практиці “майндфулнес” людина пасивно споглядає за своїми думками. При справжній медитації немає думок узагалі. Це стан цілковитої “розумової” тиші. В медитації за методикою Сахаджа Йоги Кундаліні дозволяє цьому ментальному мовчанню з’являтись спонтанно й без зусиль, тоді як “майндфулнес” передбачає безперервну концентровану діяльність розуму. Сахаджа Йога так само має переваги в тому, що при безперервній практиці медитації ми поступово змінюємося внутрішньо й починаємо завсіди відчувати стан задоволення життям, стан радости тощо. Це відбувається як наслідок того, що наші чакри живляться та зміцнюються.

Як медитувати вдома?

Знайдіть затишне, тихе місце у вашому домі або на природі. Сядьте на стілець випроставшись або зручно вмостіться долі, схрестивши ноги в позі лотоса. Ідея полягає не в тому, щоб бути занадто скутим чи дуже розслабленим – вам просто має бути зручно, щоб ви могли медитувати, не відвертаючись на відчуття в тілі. На наших безоплатних заняттях ми допомагаємо вам вивчити покладні ствердження (афірмації) і мантри, які використовуються для балансування чакр і каналів. Допоки ви їх не вивчите, можете просто сидіти, розмістивши руки на колінах, повернувши їх долонями догори. Попрохайте свою Кундаліні пробудитися й допомогти вам відчути стан усвідомлення без думок, стан медитації. Так само ви можете медитувати з нами онлайн. (посилання на розділ)

Яке відношення має Сахаджа Йога до фізичної йоги?

Термін «йога» означає «зв'язок», а точніше - єднання нашої індивідуальної енергії з Божественною енергією, яка пронизує все навкруги нас. Завдяки пробудженню нашої Кундаліні це “єднання” відбувається спонтанно під час медитації за методикою Сахаджа Йоги. Існує багато інших видів йоги, наприклад, з фізичними вправами. Більшість із цих практик походить від давніх східних традицій, метою яких так само було “єднання з Божественною силою”. Деякі з цих практик все ще зберігають цю мету, хоча на Заході багато сучасних методик зосереджується більше на правильному фізичному розвиткові, позах або зв’язку з диханням. Якщо ваша мета - відчути справжню “йогу” в її істинному розумінні, - медитація за методикою Сахаджа Йоги є безпечний та ефективний спосіб досягти цього результату. Адже ви можете його одержати без будь-яких фізичних вимог до вашого тіла.